Obávate sa rakoviny? Naučte sa čítať zo svojho tela. Toto je 15 varovných signálov, že sa s vaším telom niečo deje!

Stolica
Pozorujte, čo z vás vychádza. Pokiaľ je stolica príliš riedka, nejde prirodzený stav. Rovnako tak nie je prirodzeným stavom ani to, keď máte zápchu a niekoľko dní po sebe nejdete na veľkú, a to aj keď sa stravujete normálne.

Moč
Vnímajte prípadnú bolesť, ktorá sa môže pri močení objaviť. Ak je to pálenie, svrbenie, alebo napríklad štípanie, tiež to ukazuje na to, že je napadnutá táto oblasť vášho tela. Môže to byť močovod, močový mechúr a u mužov to môže byť tiež prostata.

Modriny
Objavujú sa na rôznych miestach vášho tela? A to bez toho, aby došlo k tvrdšiemu kontaktu s iným predmetom? Teda bez toho, aby ste sa do daného miesta predtým udreli? Ak áno, je aj tu na mieste návšteva lekára.

Krv
Akonáhle sa bez príčiny objaví, je to celkom veľké varovanie, že niečo nie je v poriadku. Často sa môže objaviť krvácanie z nosa bez príčiny, alebo napríklad aj krv v stolici, alebo krv v moči. Tiež je dobré zistiť, či prípadné ranky nekrvácajú viac, ako inokedy.

Hrčky
Sledujte kožu svojho tela a po hmate zisťujte, či sa na vašom tele neobjavujú rôzne hrčky. Tie môžu mať mnoho príčin – môže sa jednať napríklad aj o hrčku tukovú. Správnu diagnózu bude mať vždy lekár, ku ktorému s daným problémom zamierte.

Pálenie záhy
Je bežné, že sa objaví po ťažkom alebo mastnom jedle, rovnako ako sa môže objaviť aj po alkohole. Ak je u vás pálenie záhy na dennom poriadku aj keď jete správne a zdravo, nie je na mieste toto varovanie podceňovať. Môže byť niečo s vaším tráviacim traktom.

Kožné znamienka
Ide napríklad o výskyt pieh, rovnako ako rôznych znamienok. A to ako v súvislosti s tým, že na daných miestach predtým nič nebolo, alebo v súvislosti s tým, že sa dané útvary zväčšujú, alebo môžu meniť svoj tvar. Aj to je signál, že treba ísť za lekárom.

Ochlpenie
Došlo k tomu, že vám telesné ochlpenie rastie oveľa viac a intenzívnejšie, než tomu bolo predtým? Alebo pozorujete, že musíte oveľa častejšie navštevovať kaderníka? Tento stav môže indikovať hormonálne zmeny spojené s iným problémom.

Článok pokračuje na ďalšej strane…