Vedel, že jeho smrť sa blíží: Dojímavé slová o rozlúčke deň pred smrťou

Aj keď šlo o mimoriadne šokujúcu informáciu, zdá sa, že hudobník svoj odchod očakával, nakoľko sa ešte stihol rozlúčiť s viacerými priateľmi. Jedným z nich bol muzikológ a vysokoškolský pedagóg Oskar Lehotský, ktorému zosnulý spevák zavolal len pár hodín pred smrťou.

“Ahoj Osky, je so mnou zle, umieram…” Keď si mi včera na obed zatelefonoval s týmito slovami, aby si sa so mnou navždy rozlúčil, nechcel som tomu uveriť. Dúfal som, že je to len nejaký omyl a že to napokon bude dobré! Však ešte pred tromi týždňami si vystupoval z môjho auta na bratislavskej Hlavnej stanici a lúčili sme sa s tým, že o týždeň sa na tom istom mieste obligátne stretneme znovu,” začína svoj emotívny príspevok.

“Nikomu v tej chvíli ani len nenapadlo, že sa vidíme naposledy. Pred tromi mesiacmi si ma svojim pražským známym predstavil ako jedného zo svojich najlepších kamarátov. Bolo mi nesmiernou cťou, Vašo! Z celého srdca Ti ďakujem za všetko! Za naše pekné blízke kamarátstvo, za každú chvíľu, ktorú som s Tebou mohol tráviť, rozprávať sa o čomkoľvek.

Ovplyvnil si v pozitívnom slova zmysle môj život viac, než si v tejto chvíli dokážem pripustiť. Nesmierne som Ti vďačný najmä za všetko to úžasné, čo si pre hudbu nielen v našich zemepisných končinách za celý svoj život dokázal spraviť a za tú nekonečnú radosť a pôžitok z hudby, čo si celé desaťročia rozdával obrovskému množstvu ľudí.

Bol si skvelý človek, priateľ a úžasná osobnosť, na ktorú budú v najlepšom spomínať celé generácie. Bol si NÁŠ VAŠO! Neostáva po Tebe ticho, len obrovské prázdno. Veľmi budeš chýbať. Odpočívaj v pokoji, kamarát!!!” ukončuje svoj príspevok Lehotský.