Toto sa stane s vaším telom ak pravidelne konzumujete slaninu

Zima bude za nejaký čas pred dverami a lekári odporúčajú, aby sme začali venovať pozornosť produktom živočíšnej výroby, ktoré môžeme využiť aj ako prevenciu pred chorobami a boji s infekciami.

Jedným z týchto produktov je čerstvá slanina!

Tuk zo slaniny obsahuje veľké množstvo vitamínov A, D, E a karotén. Pomáha udržiavať imunitný systém v plnej funkcii a zlepšuje celkové fungovanie tela, najmä v tomto chladnom období.

O nebezpečenstvách slaniny existuje mnoho legiend, ktoré častokrát vydesí práve práve tie ktorí si vyžívajú v jedenie slaniny. Dnes sa chopíme tejto problematiky a odhalíme všetky mýty.

1) Tuk spôsobuje obezitu
Nie je to úplne pravda: tuk, ako aj iné produkty, majú negatívny vplyv na ľudský organizmus len v nadmernom množstve. Zdravým ľuďom, ktorí netrpia problémy s tráviacim traktom, pečeňou a pankreasom, bude tento tuk len na prospech. Denná dávka čerstvej slaniny pre zdravého človeka sa pohybuje medzi 10-30g za deň.

2) Slanina – veľmi ťažké jedlo
Opak je pravdou: u zdravých ľudí nespôsobuje zažívacie ťažkosti. Slanina je neuveriteľne prospešná pre organizmus, pretože sa rozpúšťa podľa teploty nášho tela. Nie je vhodná pre ľudí, ktorí trpia problémom s produkciou žlče.

3) Slanina – tuhá konzistencia
Kto hovorí, že to je zlé? Podkožný tuk má jedinečnú štruktúru, ktorá je bohatá na vzácnu kyselinu arachidonovú. Táto látka je nevyhnutná pre naše telo, pretože je súčasťou nášho imunitného systému a tiež je potrebná pri metabolizme cholesterolu.

Článok pokračuje na druhej stránke …