
PRAHA — Vo veku 86 rokov zomrela v piatok česká herečka, ktorá zažiarila napríklad v muzikáli Noc na Karlštejne alebo rozprávke Arabela.
TASR o tom informuje s odvolaním sa na portál iDNES.cz, ktorému to potvrdila jej dcéra – herečka Tereza. Tá v tejto súvislosti požiadala verejnosť i médiá o rešpektovanie súkromia.
Prvýkrát sa objavila na obraze v roku 1953, konkrétne vo filme Olověný chléb, vtedy mala len 13 rokov. V 60. rokoch sa jej kariéra rozbehla, zahrala si vo filmoch Každý den odvahu, Kdyby tisíc klarinetů či Zabil jsem Einsteina, pánové. Patrila k najväčším sexsymbolom danej doby, prezývali ju aj „česká Brigitte Bardot“.
Zahrala si aj v známych filmoch Noc na Karlštejně, Hodíme se k sobě, miláčku…?, Arabela, My všichni školou povinní. Naposledy hrala vo filme Kráska v nesnázích v roku 2006, za rolu v tomto filme získala Českého leva.
Článok pokračuje na ďalšej strane.






























