Chcete mať otvorenú reštauráciu? Musíte otestovať klientov, hovorí Matovič!

Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii informoval o stretnutí s predstaviteľmi z oblastí, ktorých sa koronavírus a bezpečnostné opatrenia dotkli najvýraznejšie. Na tomto zhromaždení s názvom “ako prežijeme zimu” išlo prioritne o päť odvetví, ktorým sa v najbližších dňoch plánuje ústredný krízový štáb venovať najviac.

Zástupcovia športu, škôl, cestovného ruchu a gastronómie, taktiež aj zástupcovia cirkvi a kultúry, boli na stretnutí prítomní, a to nielen ako diváci. Ak budú mať záujem o otvorenie prevádzok, stanú sa priamymi “spolupracovníkmi a spoluorganizátormi” následného uvoľňovania opatrení na Slovensku.

Premiér Igor Matovič informoval na tlačovej konferencii o priamej účasti zástupcov zasiahnutých oblastí. Na dnešnom stretnutí totiž preberali možnosť súčinnosti odvetví, ktoré najviac zasiahla koronakríza.

Prevádzkovatelia jednodtlivých zariadení by mali zriadiť odberové miesta priamo vo svojich priestoroch. Nejedná sa iba o športové haly či školy, vláda žiada aj reštaurácie, kiná, divadlá, ba dokonca i kostoly, aby priložili ruku k dielu.

Článok pokračuje na ďalšej strane.