Dá sa Matovič s rodinou zaočkovať? Jeho odpoveď vás dostane!

Slovákov čoraz viac unavuje celá situácia okolo pandémie koronavírusu, pričom mnohí veria, že svet sa už onedlho vráti do bežných koľají. Kým sa vláda snaží prísť s čo najefektívnejším plánom, ako by sa deti mohli vrátiť do škôl, kompetentní už prehovorili aj o očkovaní Slovákov vakcínou, ktorá by mala byť dostupná začiatkom roka 2021.

Vo štvrtok sa hosťom politickej relácie Na hrane stal premiér Slovenskej republiky Igor Matovič, ktorý okrem iného zodpovedal aj niekoľko otázok od divákov. Predseda vlády prekvapil svojou odpoveďou ohľadom očkovania proti vírusu. Pôjde príkladom alebo dostane vakcínu ako posledný?

Kým bolo na Slovensku doposiaľ na Covid-19 pozitívne testovaných viac ako 100-tisíc občanov, momentálne je stále aktívnych vyše 41 470 pacientov. Vzhľadom na alarmujúce čísla sa vláda postarala o objednávku 2,44 milióna kusov vakcín s 90 %-nou účinnosťou, pričom prvých 150-tisíc z nich by malo byť dostupných už v polovici decembra.

Aj na túto tému narazila v relácii Na hrane moderátorka Jana Krescanko Dibáková, ktorá uplynulý štvrtok hostila premiéra Igora Matoviča. Ten totiž okrem iného odpovedal aj na otázky divákov, pričom jeden z nich sa ho opýtal, či sa nechá spolu s rodinou a celou vládou zaočkovať prednostne, aby šiel vzorom ostatným Slovákom.

Článok pokračuje na ďalšej strane.