Olízal vám váš pes ruku, nohu alebo tvár? Zistite význam toho, prečo to robí. Budete prekvapení!

Spanie v posteli
Spí s vami váš pes v posteli? Chce jednoducho zostať v kontakte s vami a ani mu tak nejde veľmi o pohodlie. Zanecháva tam svoj pach. Niekedy tam pes spí, aj keď nie ste doma, to preto, že vás tam cíti.

Darčeky
Ak za vami príde váš pes a dá vám nejakú zo svojich hračiek, nemusí to byť vždy z toho dôvodu, že sa chce hrať. Jednoducho vám chce ukázať čo za predmety má, chce sa chváliť a zdieľa tak lásku tým, že je ochotný vám hračku požičať.

Zmeny nálady
Pes vie ako jeden z mála zvierat chápať emócie ľudí. Určite to poznáte, že keď máte zlú náladu, alebo ste rozčúlený, váš pes za vami chodí, chce sa hrať, pozerá na vás. Pes chápe a snaží sa vašu náladu zmeniť.

Olizovanie majiteľa
Ak váš váš pes olizuje na určitých častiach tela, dáva vám tak najavo svoju vďačnosť a oddanosť. Ak vám olizuje pes tvár, cíti sa skvele, bez strachu a stresu.

Stály vítač
To, že vás pes víta ihneď ako prídete domov, nie je to z dôvodu, že by čakal nejaké jedlo. Bolo mu jednoducho smutno a tešil sa na vašu prítomnosť. Potrebuje vedieť, že aj vy potrebujete jeho.

Nasleduje vás
Môže byť akýsi prenasledovateľ. Chodí za vami do kúpeľne, na záchod, proste všade. Vyjadrujú tým svoju lásku k vám, to, že chcú všetok čas tráviť s vami.

FOTOGALÉRIA: