Svoju nevlastnú dcéru mal viesť k oltáru. Tá ale urobila niečo, čo nevie doteraz predýchať…

V ten moment akoby som prestal existovať. Bola tak šťastná, že má konečne „otca“ a že bude na jej svadbe. Úprimne, cítil som sa hrozne. Veď ja som tu pre ňu bol vždy, keď bola chorá, keď bola smutná, keď plakala kvôli prvej láske, to ja som jej umožnil bývať v krásnom veľkom dome, ja som bol ten, ktorý zaplatil školu, ktorú si vybrala a zrazu som pre ňu bol nič .

Na svadbe malo byť 250 hostí a so zvolením svojej ženy a dcéry som si ja, ako ten, čo celú svadbu platí, pozval asi dvadsať svojich kolegov z práce. Keď som však chvíľu pred svadbou stretol svojho kamaráta v kancelárii a spýtal sa ho, či sa už na svadbu teší, pozeral na mňa vyjavene, ako keby o ničom takom do dnešného dňa nepočul.

Keď som sa na to neskôr pýtal svojej ženy, povedala mi, že sála je len pre 250 hostí a keď niekto pozvanie odriekne, zostane miesto aj pre tých mojich. Čím ďalej tým viac som sa začínal cítiť odstrčený a nevítaný. Nevítaný vo svojom dome, nevítaný svojou rodinou …

Keď však moja dcéra pri večeri, ktorá sa konala deň pred svadbou, šťastne oznámila, že ju k oltáru povedie jej biologický otec, už som ďalej ťažobu toho všetkého nevydržal a mal v pláne predniesť prípitok.

Keď som požiadal o slovo, zrazu som si všimol, ako sa moja žena s dcérou na seba pozreli. A v tej chvíli mi to všetko došlo, celú tú dobu som pre nich bol len ten chlapík s množstvom peňazí, ktorý zaplatí všetko, na čo si ukážu.

Vzal som si pohárik do ruky a preniesol: Myslel som si, že som súčasťou tejto rodiny, ale ako vidím teraz, nikdy to tak nebolo. Až táto svadba mi otvorila oči, za čo som nesmierne vďačný. Celú tú dobu som si myslel, že to moja žena a dcéra cítia rovnako, ja som však pre nich bol len bankový účet, ktorý im dal peniaze, keď ich potrebovali. Vidím, že na tejto svadbe moja rola otca skončila, a preto som sa rozhodol, že skončí aj moja rola sponzora. Nie som tu ako otec a už ani nemám právo svoju dcéru viesť k oltáru, a preto už nemám dôvod tu ďalej byť.

Akonáhle som dohovoril, všetci prítomní boli v šoku a v dome zavládlo hrobové ticho. Mne to bolo ale jedno, vstal som a odišiel som preč. Odišiel som z môjho vlastného domu, ale zrazu som sa cítil slobodný. V ten deň som sa rozhodol, že okamžite prevediem všetky svoje peniaze zo spoločného bankového účtu a zruším firmu, ktorá organizovala svadbu.

Niekto môže povedať, že je to z mojej strany neuveriteľne sebecké a neohľaduplné, ja si však myslím, že som im venoval až príliš veľa. “

Ak vás článok chytil aspoň trochu za srdce, nezabudnite ho zdieľať aj medzi vašich priateľov:)