Smer vytiahol šokujúci LIST: Zaútočil na nového ministra zdravotníctva!

Na list určený vojakom upozornila strana Smer – SD na svojej tlačovke vo štvrtok. Napísaný bol 5. marca 2020 a bol určený príslušníkom armády. Redakcia portálu eReport má dokument k dispozícii. Zmeko v ňom chcel upokojiť vojakov v čase začínajúcej pandémie.

„So zdravotným stavom vojenskej i civilnej populácie ma pravidelne zoznamuje šéf vojenského zdravotníctva – hlavný lekár brigádny generál Vladimír Lengvársky. V tomto čase sme v ešte užšom kontakte, a tak prosím, vezmite na vedomie stanovisko tejto uznávanej zdravotníckej autority,” píše v liste Zmeko a ďalej už cituje Lengavrského odborný názor na COVID-19.

Je to len bežná chrípka
„Vírusov, ktoré spôsobujú chrípkové ochorenia, je množstvo. Jedným z takých je novodiagnostikovaný druh. tzv. koronavírus. Komunikácia jeho šírenia vyvoláva neprimerane veľké obavy,” začala v pochybovačskom duchu Lengavrský. „Akékoľvek chrípkové ochorenie je charakterizované zvýšenou teplotou, bolesťami hlavy, svalov a kĺbov a celkovou malátnosťou,” pokračuje ďalej teraz už minister zdravotníctva.

Dodáva, že komplikácie ochorenia sa prejavujú najmä u starších jedincov trpiacich aj inými chorobami, keď je úroveň ich imunity nižšia. „Mladí a zdraví ľudia všetky chrípkové infekcie – vrátane koronavírusu – bez problémov zvládnu, dokonca vo veľkej väčšine prípadov prebiehajú bezpríznakovo,” zľahčoval človek, ktorý má dnes na starosti kľúčové ministerstvo pre boj proti koronavírusu.

„Dostupné informácie o koronavíruse nedokazujú žiadne signifikantné rozdiely v šírení, priebehu ochorenia a počtu komplikácií oproti ostatným chrípkovým ochoreniam,” zaklincoval Lengvarský.

Smer na štvrtkovej tlačovke vyzval novopečeného ministra zdravotníctva, aby potvrdil pravosť listu náčelníka generálneho štábu, na ktorý opozičná strana upozornila práve v deň, keď prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala nový Hegerov kabinet aj spolu s Lengvarským ako šéfom rezortu zdravotníctva.

VIDEO: