Obávate sa rakoviny? Naučte sa čítať zo svojho tela. Toto je 15 varovných signálov, že sa s vaším telom niečo deje!

Kožné problémy
Môže ich byť celá rada. Ide napríklad o suchosť pokožky, jej nadmerné poškodenie, rovnako ako môže ísť aj o jej začervenanie a väčšiu citlivosť. Kto na niečo podobné nikdy netrpel a teraz trpieť začína, mal by byť na pozore.

Bolesť
Je jedno, čoho sa týka. Môžu to byť svaly, môže to byť hlava, rovnako ako napríklad kĺby alebo chrbát. Ak vás bolesti trápi častejšie a viac ako predtým, a vy nenachádzate logickú príčinu, rozhodne nejde o nič bežné. Práve naopak.

Teplota
Ak nie ste prechladnutí alebo netrpíte inou chorobou, teplota by mala byť stála, do 37 stupňov Celzia. Čo ale v prípade, kedy je vyššia? Alebo ide dokonca o horúčku? Môže to byť známka toho, že vaše telo začína bojovať s niečím, čo v organizme nemá byť.

Chudnutie
Možno si hovoríte, že je dobré, že chudnete. Opak je však pravdou. Ak je redukcia váhy bez príčiny, aj keď stále žijete rovnakým životným štýlom, môže to ukazovať na to, že vašu energiu spotrebúva niečo iné. S lekárom možno prísť na to, čo to môže byť.

Kašeľ
Rovnako ako u teploty platí, že je na mieste najprv vylúčiť bežné nachladnutie, alebo podobný problém spojený s bežnou chorobou. Kašeľ bez príčiny, ktorý sa opakuje a trvá dlho je niečo, pri čom je potrebné hľadať vysvetlenie.

Zdurenie uzlín
Ide o takzvané lymfatické uzliny, ktoré sú na rôznych miestach na tele. Zdurenie možno identifikovať pomerne ľahko. A to tak, že sú dané miesta citlivé, rovnako ako tak, že dané miesto je výrazne opuchnuté a zväčšené. Problémy s lymfou tiež nie je dobré podceňovať.

Slabosť
Jete ako máte, nepremáhate sa, ste v dobrej fyzickej a psychickej kondícii a napriek tomu pociťujete celkovú slabosť? Ak sa u vás vyčerpanosť a s ňou spojené javy objavujú každý deň, je na mieste riešiť, prečo tomu tak je. Ak to nie je z dôvodu zmeny životného štýlu, je to iste z dôvodu určitého problému.