Cestovanie Slovákov nadobro zastaví druhá vlna pandémie! Matovičove slová nie sú vôbec potešujúce!

Kým začiatkom mesiaca zazneli z úst premiéra Igora Matoviča potešujúce správy o sprístupnení cestovania do viacerých krajín vrátane Slovákmi obľúbeného Chorvátska, na jeho konci to už so zahraničnými dovolenkami až tak ružovo nevyzerá. Na základe stúpajúceho počtu nakazených totiž hrozí, že sa opäť vrátime k starému scenáru.

Azda najväčší boom nastal okolo Slovákmi najobľúbenejšieho prímorského štátu Chorvátska, kde už stihlo za posledné dva týždne vycestovať tisíce našincov a množstvo ďalších sa na to ešte len chystá. Vyjadrenie premiéra Igora Matoviča tak určite viacerých nahnevá.

„Včera tam mali 94 prípadov. Dramaticky sa im tam vracia druhá vlna a zrazu z lokality, ktorá vyzerala byť bezpečná, sa v priebehu dvoch týždňov stane pre nás nebezpečná krajina,“ uviedol predseda vlády v rádiu Expres v relácii Braňa Závodského.

„Dnes to tam je, zajtra to tam nemusí byť. Celý svet dramaticky naberá počet prípadov. Obávam sa, že ak to takto pôjde ďalej, tak je to otázka pár týždňov, že sa zase začnú zatvárať hranice aj v rámci Európy,“ predpokladá premiér, ktorý svojimi slovami určite zneistil každého, kto mal v pláne stráviť počas nasledujúcich týždňov dni mimo Slovenska.