Výbuch paneláku v Prešove: Polícia obvinila tri osoby, chce ich stíhať vo väzbe

Obyvatelia Prešova sú stále v šoku z tragédie, ktorá postihla miestny panelák. Vybuchol v ňom plyn a následne ho postihol obrovský požiar. 

“ Bol to moment. Najskôr sme cítili tlakovú vlnu, potom prišla ohlušujúca rana. Tušila som, že to vybuchol plyn, pretože v našom bloku menili chlapi elektrické káble a dosť bol cítiť zápach plynu. Najskôr sme sa dozvedeli, že robotníci mali pri výkope poškodiť potrubie. No namiesto toho, aby odstránili plyn, tak vyčkávali. A to je výsledok, „povedala webu Pluska.sk značne rozrušená Bibiana.

Jeden zo susedov sa domnieva, že v uzavretom priestore niektorých z bytov alebo v hornej časti chodby sa nahromadil plyn a možno zazvonenie alebo rozsvietenie svetla spôsobilo iskru a došlo k výbuchu. “ Ja som v prvom momente začala hľadať otca. Tak, ako sme boli oblečení, sme utekali k dverám a tam …

Zistila som, že vonku je namiesto schodov jedna veľká diera a hore tiež, bola vidieť obloha. Vrátili sme sa do bytu. V prvom momente som ani necítila strach, akoby sa mi otupili zmysly. Lenže po pár minútach sa v byte nedalo dýchať „pokračuje žena.

Z domu, ktorý niekoľko rokov obývala veľa rodín a ktorý bol nazývaný domovom, je teraz len chátrajúcej budova. Panelák v Prešove otriasol výbuch plynu, ktorý mnohých obyvateľov pripravil o domovy, ale predovšetkým pripravil 8 ľudí o život. Slovenská polícia v súvislosti s piatkovou tragédiou obvinila celkovo tri osoby.

Článok pokračuje na ďalšej strane.